Devatenáctý říjen 2010 pro mě navždy bude dnem, kdy jsem objevila Ameriku…mým cílem byl New York, asi stejně jako pro 90% Čechů, kteří kdy navštívili USA. Město, které sice neznám ani o chlup víc, než běžný turista, ale zbožňuju ho víc, než město, kde jsem se narodila (ehm, Vrchlabí).. Zkrátka New York je skvělý a jestli můžete, jeďte se tam podívat. Dýchne na vás atmosféru, kterou jste nikdy předtím nepoznali..a asi jinde nepoznáte.

 

Od té doby jsem měla v hlavě velký naivní plán…Až mě někdy vyhodí z práce a dodělám školu, sbalím si kufry a alespoň na rok pojedu do New Yorku…studovat, pracovat, cokoliv. Nakonec, o necelé 3 roky později, jsem se opravdu rozloučila se školou, prací a zamířila do USA. Akorát NY jsem vyměnila za LA (vzdušnou čarou rozdíl asi 4000 km). A ještě je tu jeden podstatný rozdíl – můj manžel, se kterým tu žiju. Za těch pár měsíců, které uplynuly od mého stěhování, jsme spolu navštívili 13 států USA…

poušť v Arizoně

poušť v Arizoně

pohoří Sierra Nevada

pohoří Sierra Nevada

A teď bych si měla opravit první větu tohoto článku asi takhle: “Devatenáctý říjen 2010 pro mě navždy bude dnem, kdy jsem si myslela, že jsem objevila Ameriku.” Snažím se tu narazit na fakt, že New York není Amerika…O USA vlastně nevypovídá téměř nic a podle mě se podobá víc Londýnu než jakémukoliv americkému městu. A píšu to protože já sama jsem si to myslela. V mých představách mělo každé větší město USA svůj malý Manhattan.

New York

New York

 

USA

USA

 

No a když jsem opravdu objevila Ameriku, měla jsem z toho druhé Vánoce a taky přišlo trochu zklamání. Ne však na dlouho. Nečekejte sice mrakodrapy na každém rohu a další a další lidská mraveniště…spíš poušť, hory a menší staré domky. Je to ale nepopsatelná krása, kterou bych vám ráda ukázala prostřednictvím mého blogu..tak se sem brzy vraťte.. Vaše L.