Je to přesně 67 let, co značka oblečení, doplňků a nově i vybavení do bytu, H&M, otevřela svůj historicky první obchod. Je to přesně 11 let od doby, kdy se dostala na český trh. Uplynulo už skoro 9 let od doby, kdy jsem pro tuto firmu pracovala jako prodavačka a přivydělávala si tak při studiu…

 

A je to sotva pár hodin, co H&M otevřela svůj vůbec první obchod v centru Los Angeles.

Ta věta zní tak absurdně, ale věřte mi. Byla jsem u toho. Je fakt první a jediný.

H&M

H&M

ať žije neon

ať žije neon

 

Přestěhováním do downtownu LA se změnily (ba dokonce zbořily) mé veškeré dosavadní představy o životě ve městě. Centrum takového města (tím spíš velkoměsta) by mělo oplývat restauracemi, obchody, historickými památkami, kavárnami a dalšími prostory pro vyžití měšťanů. Že jo?

 

Nechci se opakovat, už jsem to psala, ale LA downtown takový zkrátka není. Akorát ta nedávná historie na vás dýchá z každého koutu. Kdo si ale chce koupit něco na sebe, do bytu, dárek pro maminku, cokoliv… musí sednout do auta a odjet pryč z centra nebo k monitoru počítače a nakupovat online. Jediné, co mohou obyvatelé downtownu pořídit v rámci procházky, je jídlo. Pro člověka města milující to může být tvrdý oříšek ke zkousnutí.

náš jediný "nákupák" v centru

náš jediný „nákupák“ v centru

 

Myslím, že za ten rok už jsem si zvykla. Stal se ze mě velmi zručný zákazník všech možných online obchodů (včetně H&M) a problém je vyřešen. I když bloudění po obchodech s kamarádkou, aniž byste si musely cokoliv pořídit, vám to nevynaharadí.

 

A tak mě dnes díky takové blbosti, jako je otvíračka „háemka“, polil pocit radosti. Těším se z toho, že z LA se pomalu (velmi pomalu, ale jistě:)) stává skutečné centrum.

 

Jasně, ještě to chce trochu víc „háemek“, ale začátek je to dobrý. Tím spíš, když se s rozlohou skoro 3 tisíce metrů čtverečních jedná o největší obchod této značky v celé jižní Kalifornii.

nová pobočka H&M má skoro 3000 metrů čtverečních

nová pobočka H&M má skoro 3000 metrů čtverečních

fronta na kabinky hodinu po otevření

fronta na kabinky hodinu po otevření

fronta na pokladnu hodinu po otevření

fronta na pokladnu hodinu po otevření

 

Mimochodem další na řadě je má oblíbená Zara a taky Victoria’s Secret. Hmmm, myslím, že mé procházky po městě budou teď mnohem častější:) Vaše L.

Zara se na svou premiéru teprve chystá

Zara se na svou premiéru teprve chystá

i fanoušci Viktorky se dočkají

i fanoušci „Viktorky“ se dočkají