Ochutnáváte už dvacátý kousek cukroví a přemýšlíte, jak ta kila po Novém roce shodíte dolů? Kdo ne? Co si budeme nalhávat… Po přechodu na Primal dietu si zamlsám jen výjimečně. Myslím tím mlsání ve smyslu cukr, mouka a podobně. A už vůbec by mě nenapadlo, že bych letos snad pekla klasické české cukroví. Ale stalo se. Půlka rodiny je pomalu na cestě do Los Angeles a ode mě se očekává „příprava Vánoc“ :). Takže cukroví se prostě nemůže vynechat, i kdyby mělo být jen pro okrasu. Myslím, že finále stejně skončím se ségrou na gauči u Polárního Expresu, v jedné ruce skleničku „vaječňáku“ a v druhé linecké. Tak nějak to vidím. No jo, jsou prostě momenty, které jsou lepší v té tradiční a nezdravé variantě.

Takže mé malé tajemství, že o Vánocích hodlám zavést několik cheating dnů, je prozrazeno.

Co s tím? Mám pocit, že zrovna tento týden na mě ze všech koutů mrkali andílci Victoria’s Secret. Jejich slavná fashion show (která se uskutečnila v úterý v Londýně) je totiž tradičně plánovaná na začátek prosince a podezírám tohoto giganta na trhu se spodním prádlem, že to dělá naschvál. Něco jako boj proti obezitě lidstva, či co. Abychom se nepřejídali na Vánoce.

Kromě už tradičních odhadů, kdo bude mít jakých outfit ale internet zahltily také užitečné rady, jak si získat (nebo udržet) postavu, jakou mají Victoria’s Secret Angels. A nejde jen o dietu. Schválně porovnejte Andílky s ostatními modelkami.  Skoro to až připomíná soutěž v bikini fitness (v odlehčené verzi). No, snažím se říct, že tyhle holky na svém těle opravdu makají a za jejich postavu nemůže „pouze jedno jablko denně“. Součástí jejich smlouvy je prý i odstavec, ve kterém se píše, že modelka musí vypadat zdravě a mít svaly. Přílišná vychrtlost pak může být důvodem k rozvázání smlouvy. BRAVO!

Alessandra Ambrosio na letošní přehlídce VS ukázala vypracované svaly (zdroj NBC)

Alessandra Ambrosio na letošní přehlídce VS ukázala vypracované svaly (zdroj NBC)

Mezi množstvím dobrých rad jsem narazila na Adrianu Limu, jednu z nejslavnějších modelek VS. Oceňujete – li její vzhled, možná vás překvapí, že Adriana toto tělo nezískala díky „zdravým cereáliím a tofu“, ale právě naopak. Adriana Lima je velká fanynka Paleo/Primal životního stylu. Její strava obsahuje hodně proteinu a minimum sacharidů.

Pro podrobnější info o Primal dietě se podívejte sem.

Takto se Adriana Lima stravuje po celý rok, ale opravdu do formy se prý dostává tak 2 měsíce před samotnou přehlídkou. Jako první ze svého jídelníčku vyřadí veškerý alkohol. Týden před show pak přestává solit jídlo (ano, jde to). Přitom po celou dobu dodržuje jedno pravidlo – pokud to vypadá, jako přírodní surovina a pokud znám všechny ingredience, je to v pořádku. Nejí žádné zpracovávané suroviny včetně pečiva nebo těstovin. Protein doplňuje kromě libového masa pomocí proteinových shakeů a k tomu vypije denně galon vody.

Adriana Lima na letošní přehlídce VS (zdroj NBC)

Adriana Lima na letošní přehlídce VS (zdroj NBC)

9 dní před přehlídkou pak přichází dietní „vojna“, která podle mě není moc zdravá, ale když se nedělá dlouhodobě, není to tak hrozné (podobně jako sacharidové vlny). V tomto období slavná modelka doplňuje energii pouze tekutou stravou, takže hlavně proteinové shakey a zeleninové polévky. Dva dny před přehlídkou pak omezuje nadměrné pití vody na pouze „normální“ pití vody (když má žízeň) a 12 hodin před akcí, podobně jako soutěžící v kulturistice a fitness, přestává pít úplně. Tím se tělo vysuší, čímž můžete shodit až 5 kilo a zvýrazní se vaše svaly.

Co se cvičení týče, denně praktikuje takzvaný HIIT trénink (High Intensity Interval Training), který dva týdny pře show zintenzivní na dvoufázový trénink. Tady je malí ukázka pro inspiraci: