Jste- li zastánci klasických kuchařských postupů a výrobu slavné omáčky na vejce Benedict si ani nechcete představit bez neustálého kvedlání ve vodní lázni a modlení se, aby to vyšlo, tak raději ani dál nečtěte. Patří – li však zmíněná brunchová pochoutka mezi vaše obíbené a rádi byste si jí dopřáli třeba i ve všední den ke snídani a bez stresu, tohle je recept právě pro vás:).

Jedná se o omáčku Hollandaise z mixéru a od té “originální” připravené klasickým postupem se ve výsledku opravdu nijak neliší. Navíc je hotová doslova za minutu.

 

omáčka Hollandaise z mixéru
Serves 3
Write a review
Print
Prep Time
1 min
Cook Time
1 min
Total Time
2 min
Prep Time
1 min
Cook Time
1 min
Total Time
2 min
Ingredients
 1. 3 vaječné žloutky
 2. 2 lžíce citronové šťávy
 3. 80g rozpuštěného másla
 4. špetka soli a čerstvého pepře
 5. lžička worcestrové omáčky
 6. pár lístků čerstvé petrželky nebo estragonu
Instructions
 1. Všechny ingredience kromě másla vložte do mixéru (používám Vitamix).
 2. Mixér spusťte nejdříve na nízkou rychlost a postupně zvyšujte. Celkově by tento proces měl trvat asi 30 vteřin. Poté opět ztlumte na nižší rychlost (asi 3 na škále od 1 do 10) a pomalu do směsi přilévejte rozpuštěné máslo.
 3. Po vmíchání másla opět přidejte rychlost (asi na 8) přibližně na 15 vteřin a omáčka je hotová.
 4. Ihned servírujte.
Notes
 1. Chcete – li omáčku použít až později (např. Za 10 minut), udržujte ji do té doby v teple.
 2. Máte - li takový mixér, jehož metly 3 žloutky nepokryjí, je potřeba udělat větší porci. Zbytek vám pak vydrží v lednici do druhého dne. Před dalším použitím pak omáčku jen lehce ohřejte a načechrejte šlehací metličkou.
Melting Pot Diaries http://www.meltingpotdiaries.com/
 

 

Jak jste si určitě všimli, tak já si celý proces usnadňuji ještě více, a to pomocí speciálního hrnce na ztracená vejce. Zázračný vynález. stejně jako tento recept! Tak gurmánským snídaním zdar a dobrou chuť! Vaše L.