“Tak já platím tisíce, abych se šedé zbavila, a ty si to pak dáš na celou hlavu?”, uvítala mě maminka při nedávném FaceTime hovoru.

Moje Granny / Mermaid hair

Moje Granny / Mermaid hair

Ano, jsem dobrovolně šedivá. Přesněji šedivo – fialová a svojí novou barvu vlasů MILUJU! Pokud jste poslední půlrok nespali někde v noře, nemohli jste si nevšimnout nejaktuálnějšího vlasového trendu, kterému se trefně přezdívá “Granny hair”.

Pamatuju si na babičiny šediny, které ve snaze zakrýt žluté odstíny, vždy skončily trochu do fialova. Dodnes vlastně nevím, jestli to v případě našich babiček byl omyl nebo úmysl. Nechce se mi ale věřit, že by v sobě tolik důchodkyň objevilo touhu po fialové hlavě.

Kde se trend Granny hair vzal, netuším, ale už ho stihla vyzkoušet řada znýmých tváří, jako třeba modelky Kylie Jenner, Cara Delevingne, zpěvačka Rihanna nebo herečka Dascha Polanco.

Rihanna

Rihanna

Cara Delevingne

Cara Delevingne

Dasha Polanco

Dasha Polanco

Množství příspěvků na instagramu s hashtagy #grannyhair #grayhairdontcare rostou jako houby po dešti a dokonce už můžete sledovat samostatný profil jen o šedých vlasech Grey Hair Hero.

Moje osobní cesta k šedým vlasům ale vlastně původně vůbec nebyla cestou ke stříbrné/fialové hřívě. Začalo to obyčejnými zesvětlenými pramínky (na mých nikdy nebarvených tmavě hnědých vlasech). Pak jsem té světlé chtěla víc a víc a postupně vzniklo něco, čemu se říká balayage. Krátce na to následovala dvě peroxidová sezení a byla ze mě blondýna. Místo jemné popelavé ale spíš žlutooranžová. Morče. Odsud už mě dělilo jen 5 hodin práce od mé vysněné šedo fialové. Říkám jim Mermaid Hair (vílí vlasy).

Prapůvodní tmavě hnědá

Prapůvodní tmavě hnědá

Balayage

Balayage

Ash blonde balayage

Ash blonde balayage

Blonďatá Saskia Burešová:)

Blonďatá Saskia Burešová:)

Barvě sice musela trochu ustoupit kvalita vlasů. Rozčesávání už zdaleka nezabere jen pár sekund, údržba je náročná a vana věčně fialová. Denně ale dostávám hromadu komplimentů, lidé mě zastavují na ulici a zkrátka nikdy jsem nebyla se svou barvou vlasů spokojenější. Takže pokud uvažujete o změně, můžu vás akorát podpořit slovy: Gray is the new blonde (and black).

Před a Po

Před a Po

Vaše L.