Zatím se letos vyhýbám pečení mazance i kuřátka s nádivkou. Nevím, jak by se moje tělo po nedávné Whole30 dietě popralo s kynutým těstem:). Tu “dietní” část Velikonoc jsem ale tentokrát stihla s předstihem (to znamená, že nebarvím vajíčka až na Velikonoční pondělí ráno, aby se neřeklo). Dokonce jsem si dala tu práci a šla čistě přírodní cestou, co se barev týče. Ten nápad přišel úplně náhodou, když jsem nedávno pracovala s červenou řepou, která mi podle očekávání obarvila půlku kuchyňské linky i čerstvý lak na nehtech. Tak proč to nezkusit na velikonoční vajíčka?

Aby moje barevná paleta velikonočních vajec nezůstala jen u růžové, přemýšlela jsem o dalších barvících ingrediencích a nakonec jsem se rozhodla pro červené zelí, které se sice jmenuje červené, vypadá fialové a ve finále barví na modro. Do třetice jsem zkusila kurkumu, která mi pro změnu zkazila manikůru před měsícem. Výsledkem se můžete pokochat tady.IMG_2895IMG_2890

IMG_2889Pokud se na barvení teprve chystáte a chcete se vydat podobně přírodní cestou, tady je pár rad. Vajíčka jsem koupila bílá a některá z nich jen obtáhla gumičkami, jak to zrovna drželo a na některá jsem nalepila lísteček z jarní mrkve a navlékla do kusu silonky, který jsem pak pevně zavázala na druhé straně vejce. Takhle připravená vajíčka dejte vařit na 10 minut do hrnce spolu s barvící ingrediencí (krájené zelí, červená řepa, 2 lžíce sušené nebo strouhané kurkumy a podobně) a po uvaření nechte jen tak louhovat přes noc. Ráno budete mít vajíčka krásných přírodních pastelových barev. Zkusit to můžete třeba i se špenátem, kávou nebo hezky po vzoru našich babiček s cibulovými slupkami.

Tak Veselé Velikonoce! Vaše L.