Vyrazit na prodloužený víkend do Las Vegas se zdá jako super nápad, když ho máte prakticky za rohem. No, za 250 mil dlouhým rohem, ale 4 hodiny cesty z LA nás nezastrašily. Memorial Day Weekend sliboval tři celé volné dny a předpověď 36 stupňů. Neměli jsme v plánu ani žádné show nebo koncerty. Prostě se jen plácnout k bazénu, prolézt obchody, užívat si vymožeností luxusního hotelu a tak trochu předčasně oslavit 3 roky od chvíle, kdy jsme se právě ve Vegas brali.

Přes Hotwire.com si můžete pořídit hotel za výhodnější ceny a děláme to tak téměř vždycky, když jedeme tady v USA na výlet. Jediná nevýhoda tohoto systému je, že jméno a přesnou lokalitu hotelu se dozvíte, až když ho zaplatíte. Když tedy chcete hotel ve Vegas na Stripu, zadáte si třeba lokalitu, kde chcete bydlet, a víte, že tam je Wynn, Encore, Pallazzo nebo Venetian. Který z nich dostanete, je ale překvapení. My tentokrát dostali Pallazzo, ve kterém jsem ještě nikdy předtím nebyla. Je to sesterský hotel k Venetian a je krásný a luxusní, i když mým favoritem asi už navždy zůstane Wynn.

výhled z pokoje v 35. patře

výhled z pokoje v 35. patře

"Benátky" před hotelem Venetian

„Benátky“ před hotelem Venetian

výzdoba stropu hotelu byla jak na zámku

výzdoba stropu hotelu byla jak na zámku

Pallazzo

Pallazzo

náš pokoj v Pallazo hotelu

náš pokoj v Pallazo hotelu

část koupelny - celá se ani na fotku nevešla:)

část koupelny – celá se ani na fotku nevešla:)

Tak do Wynnu jsme šli alespoň na drink. Ve stejném baru jsme před třemi lety zapíjeli naší svatbu prakticky ihned po obřadu ještě ve svatebních šatech. Tam jsme tenkrát dali světu vědět, že jsme se tajně vzali a popíjeli u toho tenhle skvělý okurkový drink.

v baru v hotelu Wynn

v baru v hotelu Wynn

Tentokrát jsme měl každý tři a to nám dodalo dost kuráže vsadit ( a následně prohrát ) nějaké ty desítky dolarů. Budeme mít štěstí v lásce!

v casinu

v casinu

lobby hotelu Wynn

lobby hotelu Wynn

výloha v hotelu Wynn

Ve Wynnu ten večer probíhala párty Davida Guetty, což potvrzovala obrovská fronta asi tisíce holek ve stejnokroji – opravdu všehny vypadaly stejné jak přes kopírák – černé minišaty, jehly na platformě, dlouhé natočené vlasy, umělé nehty a samozřejmě silný makeup. Taková párty naklonovaných barbín. Fotku jsem si, bohužel, neudělala:(.

Lehký bolehlav jsme následující den rozehnávali v restauraci Bouchon, která je součástí hotelu Venetian a je vyhlášená svou francouzskou kuchyní a hlavně pak skvělými snídaněmi a brunchem. U mě to vyhrálo venkovní posezení v klidné zahradě s fontánou. No a taky vajíčka, párky, kotel holandské omáčky a navrch sladký tvarohový kus pečiva z croissantového těsta, které mě zasytili na celý den.

snídaně v Bouchon

snídaně v Bouchon

můj cheating day

můj cheating day

Hotely Venetian a Pallazzo sdílí dohromady 8 bazénů, i tak nám ale dalo trochu zabrat najít tam v neděli odpoledne alespoň dvě volná lehátka. Nakonec nám pomohla speciální lehátková asistentka, která nám je dokonce ustlala:).

u bazénu

u bazénu

Žár pouště jsme ale vydrželi jen pár hodin a lidmi překypující bazén jsme jako jediní blázni v celém komplexu vyměnili za úplně prázdné fitcentrum.

už jste někdo viděl takhle prázdnou kardio zónu? :))

už jste někdo viděl takhle prázdnou kardio zónu? :))

součástí hotelového fitka byla i tahle lezecká stěna

součástí hotelového fitka byla i tahle lezecká stěna

Večerní procházka po Stripu a obchodech se změnila spíš v pomalé unášení davem. Kolikrát bylo rychlejší projít casinem, než tu samou cestu absolvovat po chodníku. To ale k Vegas patří. Stejně tak jako mražené drinky na každém rohu. Zkusila jsem tentokrát Mango Madness v Bellagiu, ale byl tak sladký, že jsem radši ze dna vypila jen usazený rum a pak to spláchla pivem:). 

Projít celý Strip (Las Vegas Blvd.) tam a zpět dá docela zabrat, hlavně kvůli těm davům, tropickým teplotám i v noci a způsobu, jakým jsou chodníky postaveny. Přechody tam prakticky neexistují, pro tyto účely slouží všudypřítomné mostíky a eskalátory, takže jdete pár metrů, nahoru po eskalátoru, skrz casino, přes most, dolů po eskalátoru a na dalším rohu se vše opakuje:). To ale k Vegas taky patří. Vše je tady trochu jinak než v našem běžném světě. Všechno je možné.

nákupní centrum ve Venetian - zpívající gondoliér mě dostal!

Takže tohle všechno bych si klidně brzy zopakovala. A vlastně vím, že zopakuji, protože za pár týdnu mi přijede na návštěvu kus rodiny a do Vegas se spolu podíváme znovu. Tentokrát si ale dáme dobrý pozor na to, abychom Vegas neopouštěli ve státní svátek. V Americe je docela umění se do něj trefit, protože takové ty pořádné, kdy mají všichni volno, jsou tu během roku asi jen 4. My si tentokrát záměrně vybrali odjíždět na Memorial Day, tedy v pondělí po víkendu, jenže všichni ostatní měli stejný nápad. Ze čtyřhodinového návratu domů tak nakonec byla osmihodinová únavná cesta pouští. Takže příště to chce lepší plánování:). Vaše L.