..a to je odpověď na to, co jsem dělala půlku podzimu. Potila se v místnosti vytopené na 40 stupňů (s vlhkostí vzduchu 50%), učila se “asanas” a “cues”, tedy návody, jak někoho dovézt do určité pozice a donutit ho dělat to, co si přeji. Samozřejmě mám namysli jógu – HOT YOGA SCULPT konkrétně. Tak se jmenuje styl jógy, který teď oficiálně můžu učit. A takhle polopaticky to popisuji proto, že pokud jsou moje informace správné, nic takového v Čechách není.

tým sculpt

tým sculpt

studio Hot8 v Santa Monice

studio Hot8 v Santa Monice

studium:)

studium:)

Sculpt je kombinace power vinyasa flow (styl jógy, kdy se kontinuelně pohybujete z jedné pozice do jiné a u toho propojujete dech s pohybem), silového tréninku s lehčími činkami a kardio “minutek”. To vše v horké místnosti. Zní to možná strašidelně, ale je to naprosto božský způsob, jak se odreagovat, protáhnout, pálit tuk, detoxifikovat tělo a třeba i nabrat svaly.

...a takhle nějak to vypadá na hodině:)

…a takhle nějak to vypadá na hodině:)

Jsem na tomhle cvičení závislá, přitom bych sama sebe nenazvala jogínkou. Jóga mě prakticky ještě před třemi lety vůbec nezajímala a možná jsem nad ní párkrát ohrnula nos a myslela si něco o cvičení pro lenochy. Pravda je ale taková, že jsem asi ještě nikdy nebyla v lepší kondici.

na mé pravidelné cestě za tréninkem do Santa Monicy

na mé pravidelné cestě za tréninkem do Santa Monicy

"graduation" - uplakaná dojetím (jsem hodně emocionální) se svými lektory

„graduation“ – uplakaná dojetím (jsem hodně emocionální) se svými lektory

S Abby a Robin - kamarádkami z tréninku

S Abby a Robin – kamarádkami z tréninku

tým sculpt

tým sculpt

Takže jestli dostanete někdy možnost vyzkoušet si hodinu Yoga Sculpt, ať už je to v Čechách nebo na cestách po světě, chytněte jí za pačesy a pak se poplácejte po rameni za svůj výkon.

Namaste:) Vaše L.