Moc ráda bych vám tu napsala příběh o tom, jak jsem poslední necelé tři měsíce cestovala kolem naší Země a objevovala její krásy. To je v plánu. Jednou…Cesta, o které teď píši, je ale docela jiná. Taková menší cestička, kterou jsem si za posledních deset týdnů vyšlapávala. Je to moje cesta k nové kariéře instruktorky jógy.

Jóga je aktivita, kterou jsem nikdy předtím v Čechách nevyzkoušela. Je to věc, ke které jsem si našla cestu až tady v LA. Protože kdo v Kalifornii nedělá jógu, jako by nebyl, haha. Děláme si z toho srandu, ale je to tak! Prostě si mě to našlo, čaplo a už nepustilo. A i když můžete argumentovat, že to je moc nuda a že to není cvičení, budu argumentovat zpátky, že jde o mnohem víc, než cvičení a nuda to být nemusí, pokud zvolíte správný typ hodiny.

Zatímco v Čechách je na programu fitcenter a jóga studií prostě “jóga”, tady vznikají nové typy hodin snad každý den. Oblíbila jsem si Sculpt jógu, při které se používají lehčí činky a do klasického flow se přidávají dřepy, kliky a další cvičení s vlastní vahou těla. To vše v místnosti vytopené přibližně na 40 stupňů. Pomáhá to cirkulaci a okysličování krve, detoxikaci a navíc vás potom tolik nebolí svaly.

Pokud chcete učit jógu v Americe, je většinou potřeba projít si takzvaným “200hr teacher training”, mít kurz první pomoci a je to. Můj dvousethodinový (a v reálném čase asi osmdesátidenní) trénink jde do finále právě tento víkend. Jídelní stůl u nás doma skoro není vidět pod nánosem knih, o sekvencích jógy se mi pravidelně zdá, místo “good morning” se mi do úst dere “namaste” a už jsem ochutnala i kombuchu:)) (ehm, u toho asi nezůstanu). No zkrátka se mi tak trochu obrátil život…ne o 180 stupňů, ale třeba o takových 90. Tak trochu se naklonil dobrým směrem a já jsem za to nesmírně vděčná.

Takže i přesto, že se tento příspěvek může zdát trochu slabší na informace nebo fotky, chtěla jsem vám dát o sobě vědět. Že jsem pořád tady…trochu jiná, zase o trochu šťastnější, statečnější a otevřená všemu novému, co přijde.

A btw, ve středu letím do Japonska. Je to taková odměna za všechnu tu dřinu za posledních 10 týdnů. A navíc se mi tam vdává kamarádka. Tak zase napíšu! Těšte se a užívejte jaro!

Vaše L.